Pains orientaux
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1213kj (290 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1213kj (290 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 6 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 11g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 11g |
| Saturated Fat | 0.2g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 22.222222222222225% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 22.2% |
| Saturated Fat Value | 0.2g |
| Score | 1 |
| Sodium | 220.00000000000003mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 220mg |
| Sugars | 5g |
| Sugars Points | 1 |
| Sugars Value | 5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Weis Weis, Indian Sausage Tortelloni (Similarity score: 15.34)
- Chicken Goujons (Similarity score: 22.71)
- Caviar D'aubergines (Similarity score: 23.16)
- Franprix Cake Aux Légumes (Similarity score: 24.36)
- Dobry Wybór,orka,graal Tuńczyk Kawałki W Zalewie Z Olejem Roślinnym (Similarity score: 27.17)
- Kee Wah Bakerey Raisin Toast (Similarity score: 28.57)
- Tagliatelle Aux Oeufs (Similarity score: 28.91)
- Versace Spaghetti Aux Oeufs (Similarity score: 28.91)
- Versace Tagliatelle Aux Oeufs (Similarity score: 28.91)
- Tagliatelle Aux Oeufs (Similarity score: 28.91)
- Essential Waitrose, Waitrose Essential Waittose Cheese & Tomato Pizza (Similarity score: 29.06)
- Sac Yufka (Similarity score: 29.81)
- Baguette (Similarity score: 31.22)
- Carrefour Pain De Campagne (Similarity score: 31.22)
- Tagliatelles Fraiches (Similarity score: 31.24)