Panna da Cucina
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 916kj (219 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 916kj (219 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2.6g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.6g |
| Saturated Fat | 14.4g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 66.97674418604652% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 67% |
| Saturated Fat Value | 14.4g |
| Score | 12 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 3.8g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 3.8g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Latteria Sociale Valtellina Panna Da Cucina (Similarity score: 0.00)
- Panna Da Cucina (Similarity score: 0.00)
- Chef Chef Panna Cucina Uht Ml 125x3 (Similarity score: 0.00)
- Parmalat Panna Chef (Similarity score: 0.00)
- Parmalat Senza Lattasio (Similarity score: 0.00)
- Parmalat Chef Panna (Similarity score: 1.71)
- Cuor Di Malga Panna Da Cucina (Similarity score: 4.90)
- Panna Da Cucina Uht (Similarity score: 10.08)
- Imlek Moja Kravica Mileram (Similarity score: 12.25)
- Pam & Panorama Panna Da Cucina (Similarity score: 12.74)
- Esselunga Panna Da Cucina (Similarity score: 13.64)
- Ametller Origen Pannacotta Tradicional (Similarity score: 14.59)
- Panna Per Cucina (Similarity score: 16.97)
- Coles Light Sour Cream (Similarity score: 17.51)
- Elle & Vire,savencia Crème Semi Épaisse Gourmande (Similarity score: 17.69)