Piponazo sin sal añadida
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1079kj (258 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1079kj (258 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 5 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 12g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 12g |
| Saturated Fat | 2.4g |
| Saturated Fat Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio | 11.428571428571429% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 11.4% |
| Saturated Fat Value | 2.4g |
| Score | 0 |
| Sodium | 16mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 16mg |
| Sugars | 1.8g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.8g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Helga's Soy And Linseed Bread 850g (Similarity score: 14.80)
- Gebackenertofu (Similarity score: 15.63)
- Grefusa Semillas De Girasol Con Cáscara Tostadas Aguasal (Similarity score: 17.07)
- Grefusa Semillas De Girasol Con Cáscara Tostadas Con Sal (Similarity score: 17.07)
- De Angelis Sedanini Broccoli Bio (Similarity score: 19.34)
- Nuts About Florida Sesame Seeds (Similarity score: 21.74)
- Hierba De Trigo (Similarity score: 22.56)
- La Sirena Aros De Cebolla Empanados (Similarity score: 23.99)
- Toque Du Chef Tagliatelles (Similarity score: 25.20)
- Toque Du Chef Fettuccini Pates Fraiches (Similarity score: 25.20)
- Ajo Negro (Similarity score: 25.67)
- Preparation Pour Soupe De Montagne Bio (Similarity score: 25.87)
- Toque Du Chef Tagliatelles Fraiches Bio (Similarity score: 25.92)
- Martini Ciro Amodio Bocconcini Di Pollo (Similarity score: 26.28)
- Instants Nature Haricots Rouges (Similarity score: 26.70)