Riz au crabe
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 962kj (230 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 962kj (230 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 5 |
| Positive Points | 2 |
| Proteins | 3.7g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.7g |
| Saturated Fat | 1.5g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 11.538461538461538% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 11.5% |
| Saturated Fat Value | 1.5g |
| Score | 3 |
| Sodium | 208.00000000000003mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 208mg |
| Sugars | 1g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Exki Capri (Similarity score: 13.29)
- Zarte Makrelenfilets (Similarity score: 20.19)
- White Bean & Kale Organic Ravioli, White Bean & Kale (Similarity score: 20.34)
- Signature Select, Safeway Inc Artisan San Francisco Style Sourdough Baguette, Artisan San Francisco Style (Similarity score: 21.47)
- Aldi Pesto Pasta With Mozzarella (Similarity score: 21.49)
- Waitrose Crispy King Prawns With A Sweet Chilli Sauce (Similarity score: 21.74)
- Kosher Provision Inc Vegetarian Spread (Similarity score: 22.10)
- Croquez Bio Falafels Et Houmos De Poivron (Similarity score: 22.53)
- Estilo Kiki Salsa Bolognesa (Similarity score: 23.25)
- Organic Ville Organic Ville, Organic Vinaigrette, Pomegranate (Similarity score: 24.06)
- Le Temps Des Crêpes,dessaint Crêpes Crêpes Moelleuses (Similarity score: 24.11)
- Manna Paté De Atum (Similarity score: 24.40)
- Original Amish Macaroni Salad (Similarity score: 24.61)
- Hanover, Hanover Foods Corporation Hanover, Whole Wheat Soft Pretzels Sourdough (Similarity score: 25.40)
- Carte Nature Nems Aux Crevettes 4x70g (Similarity score: 26.00)
Ingredients List
- Tomato
- Mayonnaise
- Mustard
- Salt
- Pepper
- Vinegar
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)