2 millefeuilles
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 887kj (212 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 887kj (212 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 9 |
| Positive Points | 2 |
| Proteins | 3.6g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.6g |
| Saturated Fat | 2.9g |
| Saturated Fat Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio | 36.70886075949367% |
| Saturated Fat Ratio Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio Value | 36.7% |
| Saturated Fat Value | 2.9g |
| Score | 7 |
| Sodium | 112.00000000000001mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 112mg |
| Sugars | 21g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 21g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- La Fournée Campanière La Fournée Campagnière Eclairs Au Chocolat Les 2 Pièces 180 Gr (Similarity score: 16.82)
- Flan Au Lait Entier (Similarity score: 17.22)
- Home Chef Kitchen Inc Centerpiece Desserts, Pumpkin Pie (Similarity score: 17.66)
- Sans Marque,b+f Bakery & Food Cheesecake (Similarity score: 17.86)
- Edy's, Slow Churned, Light Ice Cream, Butter Pecan (Similarity score: 18.21)
- Natural Decadence Natural Decadence, Lemon Pie (Similarity score: 20.43)
- Breyers, Unilever Breyers, Blasts!, Frozen Dairy Dessert, Mint And Oreo Cookie Pieces (Similarity score: 20.78)
- Smooth & Creamy Frozen Yogurt (Similarity score: 21.60)
- Taste Of Inspirations Thai Red Curry Cooking Sauce (Similarity score: 21.62)
- Belfonte Ice Cream Belfonte, Frozen Yogurt, Cuckoo 4 Cookie Dough (Similarity score: 22.76)
- Home Chef Kitchen Inc Pumpkin Pie (Similarity score: 23.39)
- Tin Roof Sundae Ice Cream, Tin Roof Sundae (Similarity score: 23.48)
- Clover Valley Ice Cream (Similarity score: 23.50)
- Fiordilatte Variegato Amarena (Similarity score: 24.30)
- Breyers, Unilever Frozen Dairy Dessert (Similarity score: 25.74)