2 no chicken kievs
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 925kj (222 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 925.0kj (222 calories/kcal) |
| Fiber | 5.2 |
| Fiber Points | 5 |
| Fiber Value | 5.2 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 8 |
| Positive Points | 10 |
| Proteins | 8.3g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 8.3g |
| Saturated Fat | 4.5g |
| Saturated Fat Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio | 33.33333333333333% |
| Saturated Fat Ratio Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio Value | 33.3% |
| Saturated Fat Value | 4.5g |
| Score | -2 |
| Sodium | 208.00000000000003mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 208.0mg |
| Sugars | 1.1g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Courtin Crème De Sardine Au Whisky (Similarity score: 20.02)
- Onyar Raviolis De Queso De Cabra Y Zanahoria (Similarity score: 20.31)
- Le Gaulois Côtelettes De Canard Au Poivre X4 (Similarity score: 20.82)
- Picard Frites À La Graisse De Canard (Similarity score: 21.20)
- Shaggy Dog Roll (Similarity score: 22.02)
- Sliced Rice Cakes (Similarity score: 23.43)
- Diplomats Sült Sprotni Növényi Olajban (Similarity score: 23.62)
- Biogra Burguers Vegetales De Quinoa Y Brócoli (Similarity score: 24.05)
- Pitta Bread (Similarity score: 24.50)
- Mavrommatis Pita Chypriote Traditionnel (Similarity score: 24.69)
- Lactal Pan Con Salvado (Similarity score: 25.51)
- Leader Price Croque Monsieur (Similarity score: 25.54)
- Pain Pita Traditionnel (Similarity score: 26.25)
- White Mini Pitta Bread (Similarity score: 26.25)
- Great Value Bean & Cheese Burritos, Bean & Cheese (Similarity score: 26.32)