Alis Co Melnplūmes bez kauliņiem
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1004kj (240 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 1004kj (240 calories/kcal) |
| Fiber | 7.1 |
| Fiber Points | 5 |
| Fiber Value | 7.1 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 10 |
| Positive Points | 6 |
| Proteins | 2.18g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.18g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 4 |
| Sodium | 0.8mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0.8mg |
| Sugars | 38.13g |
| Sugars Points | 8 |
| Sugars Value | 38.13g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Dried Prunes (Similarity score: 1.95)
- Sunsweet Fruit Packs Mediterranean Apricots (Similarity score: 10.04)
- Sabaton Creme De Marrons Sabaton (Similarity score: 12.21)
- Gelée De Pommes (Similarity score: 14.55)
- Zuegg Crema Di Marroni (Similarity score: 16.39)
- Sunny Fruit Organic Dried Fruit Portion Packs Per No Added Sugars (Similarity score: 18.32)
- Sans Marque,mccormick Nappage Pour Desserts Fraise (Similarity score: 18.32)
- Coop,betty Bossi Marrons Dans Une Sauce Caramel (Similarity score: 20.16)
- Reese's Reese Dessert Bar Mix (Similarity score: 20.63)
- Hinode Vinaigre Hinode Honmirin (Similarity score: 22.66)
- Watermelon Chewing Gum (Similarity score: 23.55)
- Frusano Calamansi (Similarity score: 23.72)
- A & A Global Industries Inc Icee (Similarity score: 24.10)
- San Fabio Crema Aceto Balsamico (Similarity score: 24.41)
- Fizzy Fizzy Sch Arrache Tete (Similarity score: 24.70)