Zuegg Crema di marroni
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1000kj (240 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 1000kj (240 calories/kcal) |
| Fiber | 3.32 |
| Fiber Points | 3 |
| Fiber Value | 3.32 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 3 |
| Proteins | 1.1g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1.1g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 9 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 47g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 47g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Sabaton Creme De Marrons Sabaton (Similarity score: 5.94)
- Fizzy Fizzy Sch Arrache Tete (Similarity score: 9.00)
- Watermelon Chewing Gum (Similarity score: 9.23)
- Sans Marque,mccormick Nappage Pour Desserts Fraise (Similarity score: 9.90)
- Domaine De Baudry Confiture (Similarity score: 12.02)
- Gelée De Pommes (Similarity score: 13.39)
- Ancel Guava Marmalade (Similarity score: 14.07)
- Meijer Raspberry Fruit Spread (Similarity score: 14.62)
- Wild Oats Marketplace Wild Oats Marketplace, Organic Fruit Spread, Raspberry, Raspberry (Similarity score: 14.62)
- San Fabio Crema Aceto Balsamico (Similarity score: 15.40)
- Meijer Strawberry, Raspberry, Blueberry & Grape Fruit Spread (Similarity score: 15.62)
- Cascadian Farm, Small Planet Foods Inc Cascadian Farm Organic Raspberry Fruit Spread (Similarity score: 15.62)
- Thomas Le Prince Gelee De Coing De Savoie (Similarity score: 15.86)
- Dried Prunes (Similarity score: 16.03)
- Saveurs Du Vercors Confiture De Châtaigne (Similarity score: 16.21)