Alteza Cono sabor nata y caramelo
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1192kj (285 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1192kj (285 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 18 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2.4g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.4g |
| Saturated Fat | 10.3g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 91.96428571428574% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 92% |
| Saturated Fat Value | 10.3g |
| Score | 18 |
| Sodium | 68mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 68mg |
| Sugars | 26.2g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 26.2g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- U Cônes Menthe Chocolat (Similarity score: 13.16)
- Cono Gelato (Similarity score: 16.36)
- Yasso Greek Yogurt Candy Bars, Chocolate Toffee Crunch (Similarity score: 19.50)
- Swedish Glace,miko,unilever Douceur De Vanille Au Soja (Similarity score: 21.20)
- Ice Cream Bars (Similarity score: 23.25)
- Gelatelli Superb, Karamell Schokolade (Similarity score: 23.31)
- Blue Ribbon Ice Cream (Similarity score: 24.16)
- Tiramisu (Similarity score: 25.33)
- Profiteroles (Similarity score: 25.90)
- Tartufo (Similarity score: 25.92)
- U Cônes Chocolat Pistache (Similarity score: 26.16)
- Glace (Similarity score: 26.29)
- Alteza Helado Cono Chocolate Brownie (Similarity score: 27.24)
- Solo Italia Tartufo (Similarity score: 28.31)
- La Balade Gourmande Cônes Glacés Chocolat (Similarity score: 28.39)