Alteza Helado Cono Chocolate Brownie
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1201kj (288 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1201kj (288 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 18 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 4g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 4g |
| Saturated Fat | 9g |
| Saturated Fat Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio | 81.81818181818183% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 81.8% |
| Saturated Fat Value | 9g |
| Score | 18 |
| Sodium | 80mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 80mg |
| Sugars | 32g |
| Sugars Points | 7 |
| Sugars Value | 32g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Carrefour Cono Sabor Nata Con Crocanti De Avellana (Similarity score: 11.01)
- Ice Cream Bars (Similarity score: 11.91)
- Yuka Test Feuilleté Glace Caramel (Similarity score: 12.70)
- Cornetto Cornetto Panna E Cioccolato (Similarity score: 13.89)
- Trofic, Marque Repère, Smicy Cônes Chocolat X 6 (Similarity score: 15.52)
- Carrefour Mix Conos Vainilla Y Chocolate (vainilla) (Similarity score: 16.41)
- Alteza Sandwich De Nata (Similarity score: 17.64)
- Mucci Soft Ice Cones Haselnuss (Similarity score: 17.66)
- Lidl,italiamo Tartufo Al Cioccolati (Similarity score: 17.75)
- Tiramisù Biologico (Similarity score: 17.98)
- Bontà Divina Tiramisu Bio (Similarity score: 17.98)
- Tiramisù (Similarity score: 17.98)
- Gildo Rachelli Tiramisu (Similarity score: 17.98)
- Tiramisù Frozen (Similarity score: 18.12)
- Carrefour Tiramisu Au Café (Similarity score: 18.38)