Asian Sauce with Soja
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1029kj (246 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1029kj (246 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2.8g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.8g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 13 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 52g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 52g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Sigma Crema Marroni (Similarity score: 2.88)
- Crai Crema Di Marroni Alla Vaniglia (Similarity score: 2.88)
- Framboiselle Décor Stylo Blanc (Similarity score: 4.97)
- Scrapcooking Icing Stylo Rose Goût Vanille (Similarity score: 4.97)
- Decò Marmellata Arance (Similarity score: 7.33)
- Marmellata Di Arance Amare Di Sicilia (Similarity score: 7.97)
- Fattoria Sicilsole Bio Bitterorangenmarmelade Aus Sizilien (Similarity score: 7.97)
- Marmellata Di Arance Amare Di Sicilia (Similarity score: 8.17)
- Cuor Di Sicilia Marmelade De Citron De Sicile Bio (Similarity score: 8.64)
- Artisans Du Monde Confiture Extra Fruits De La Passion (Similarity score: 8.88)
- Monoprix, Monoprix Exploitation Gelée Extra Groseilles (Similarity score: 9.20)
- Saveurs De Fruits Gelee Artisanale Groseilles (Similarity score: 9.40)
- Andros Andros Bio Marmelade (Similarity score: 9.41)
- Marmelade De Citron (Similarity score: 10.71)
- Biosicilia Marmellata Di Limoni Di Sicilia (Similarity score: 10.71)