Assorted chocolates
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 879kj (211 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 879kj (211 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 5 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 5 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 16g |
| Sugars Points | 3 |
| Sugars Value | 16g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Hersheys Hersheys Blanca Negra 43ghersheys Blanca Negra 43g (Similarity score: 7.81)
- Daniel Stoffel Confiture Fraise Rhubarbe (Similarity score: 17.44)
- Coop Fine Food Gelato Fior Di Latte (Similarity score: 19.47)
- Tammy Le Rémeux (Similarity score: 19.70)
- Sana Andrés Torta Turrón (Similarity score: 22.26)
- Basil Seed Drink With Melon Flavour (Similarity score: 22.27)
- Mentolin Caramels Mentolin Mel &mentol (Similarity score: 22.82)
- Yokoi's Vinegar Honey & Pure Apple Seasoned Vinegar (Similarity score: 23.24)
- Neo Botanica Mix Fresa Naranja (Similarity score: 23.24)
- Ricola Perlas De Hierbas Mentol Eucalipto (Similarity score: 23.29)
- Zwanenberg,zwan Zwan Chicken Luncheon Meat (Similarity score: 23.73)
- Maltagliati Maltagliati Linguine (Similarity score: 24.35)
- El Charro Mexican Style Corn Tortialls (Similarity score: 24.43)
- Funnycandy Boum Flash Spray (Similarity score: 24.76)
- Food Directions Inc Brown Rice Pasta, Penne (Similarity score: 25.44)