Auchan Cône Pêche Framboise 434.4 g
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 864kj (207 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 864kj (207 calories/kcal) |
| Fiber | 1 |
| Fiber Points | 1 |
| Fiber Value | 1 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 21.9 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 21.9 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 11 |
| Positive Points | 1 |
| Proteins | 1.4g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1.4g |
| Saturated Fat | 4.1g |
| Saturated Fat Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio | 74.54545454545453% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 74.5% |
| Saturated Fat Value | 4.1g |
| Score | 10 |
| Sodium | 8mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 8mg |
| Sugars | 26g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 26g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Adelie,intermarché Cônes Fruits Rouges (Similarity score: 21.88)
- Adélie Fruits Exotiques (Similarity score: 26.85)
- Erhard Pâtissier Glacier Mochis Glacés Mangue Noix De Coco Sakura (Similarity score: 27.65)
- Picard Sorbet Fruits Rouges (Similarity score: 29.73)
- Panna Cotta Panna Cotta Fruits Rouges (Similarity score: 30.13)
- La Manufacture Des Belles Glaces Crème Glacée Au Marron Avec Brisures De Marrons Glacés (Similarity score: 30.81)
- Netto Cône Sorbet Citron (Similarity score: 33.14)
- U Saveurs, U Fontainebleau Sur Lit De Mangue Passion (Similarity score: 34.12)
- Superfruit Acai Bites (Similarity score: 34.21)
- Auchan Crème Glacée Triple Chocolats (Similarity score: 34.62)
- Gelatelli Ecorino Red Fruit (Similarity score: 35.63)
- Sobreval Panna Cotta Aux Fruits Rouges (Similarity score: 35.69)
- Méchamment Bon Panna Cotta Fruits Rouges (Similarity score: 35.69)
- Saporit Glace Bio À La Pistache (Similarity score: 36.41)
- Philly's Famous Water Ice Inc Premium Frozen Fruit Bars (Similarity score: 36.72)