Auchan Cabillaud pané x2
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 895kj (214 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 895kj (214 calories/kcal) |
| Fiber | 2.9 |
| Fiber Points | 3 |
| Fiber Value | 2.9 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 8 |
| Proteins | 10g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 10g |
| Saturated Fat | 1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 10.416666666666668% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 10.4% |
| Saturated Fat Value | 1g |
| Score | -4 |
| Sodium | 200mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 200mg |
| Sugars | 1.1g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Auchan Cabillaud Les Panés (Similarity score: 6.75)
- Hawesta Heringsfilets In Pfeffer Creme (Similarity score: 8.50)
- Havesta Herings Filets Tomaten Creme (Similarity score: 10.92)
- Lentilles (Similarity score: 11.04)
- Lentilles Assaisonnées (Similarity score: 11.04)
- Hawesta Extra Zarte Heringsfilets In Tomatencreme (Similarity score: 13.92)
- Buddha Bowl Thon (Similarity score: 14.80)
- Filet De Cabillaud Panés (Similarity score: 15.39)
- Filets De Cabillaud Panés (Similarity score: 15.39)
- Filets De Cabillaud Panés (Similarity score: 15.48)
- Cité Marine Filets De Cabillaud Panés (Similarity score: 15.48)
- Findus Cabillaud Panés Qualité 100% Filet Msc (Similarity score: 16.01)
- Auchan Arroz Redondo (Similarity score: 16.44)
- Dia Arroz Redondo (Similarity score: 18.72)
- Bleu Vert Plie Meuniere (Similarity score: 18.86)