Filets de cabillaud panés
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 887kj (212 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 887kj (212 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 13.8g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 13.8g |
| Saturated Fat | 0.8g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 9.195402298850576% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 9.2% |
| Saturated Fat Value | 0.8g |
| Score | -1 |
| Sodium | 204.00000000000003mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 204mg |
| Sugars | 1.4g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.4g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Filet De Cabillaud Panés (Similarity score: 0.00)
- Cité Marine Filets De Cabillaud Panés (Similarity score: 0.68)
- Filets De Cabillaud Panés (Similarity score: 0.68)
- Hawesta Extra Zarte Heringsfilets In Tomatencreme (Similarity score: 8.03)
- Buddha Bowl Thon (Similarity score: 12.11)
- Hawesta Heringsfilets In Pfeffer Creme (Similarity score: 12.92)
- La Cuisine Du Poissonnier,cité Marine Filets De Colin D'alaska Panés (Similarity score: 13.33)
- Auchan Cabillaud Les Panés (Similarity score: 13.41)
- Delhaize Filet De Saumon Romarin Citron (Similarity score: 13.79)
- Auchan Cabillaud Pané X2 (Similarity score: 15.39)
- Compliment, Compliments Muffin Anglais Blé Entier A 100% (Similarity score: 16.10)
- Cole's Sardines Smoked Portuguese Sardines In Olive Oil (Similarity score: 17.53)
- Naturalia Taboulé (Similarity score: 17.59)
- Doritos Doritos Chilli (Similarity score: 17.98)
- Tartare D'algues Spiruline Fraiche (Similarity score: 18.25)