Auchan Farfalle
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1146kj (274 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1146kj (274 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 13g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 13g |
| Saturated Fat | 0.60000002384186g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 31.57894901952008% |
| Saturated Fat Ratio Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio Value | 31.6% |
| Saturated Fat Value | 0.6g |
| Score | -2 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 4.3000001907349g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 4.3g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Lustucru,lustucru Sélection Feuilles De Lasagnes Aux Oeufs Frais (Similarity score: 8.47)
- €co+,eco+ Tagliatelles (Similarity score: 12.45)
- Saint Jean Tagliatelles Fraiches (Similarity score: 12.55)
- Tagliatelles Aux Oeufs Frais Réfrigérées (Similarity score: 12.55)
- Linco Cheese Pie (Similarity score: 14.70)
- Bio,esselunga Trofie (Similarity score: 15.32)
- Carrefour Pain Aux Céréales 300g (Similarity score: 15.64)
- Pescamar Calamars À La Sauce Américaine (Similarity score: 15.72)
- Maffei Trofie (Similarity score: 15.82)
- Maffei Maffei Pasta In Italia (Similarity score: 16.04)
- Sigma Orecchiette (Similarity score: 16.04)
- Maffei Pasta Fresca Di Semola Di Grano Duro (Similarity score: 16.04)
- Moffei, Maffei Pasta Fresca Di Semola Di Grano Duro (Similarity score: 16.73)
- Assaggi E Paesaggi Orecchiette (Similarity score: 16.79)
- Maffei Paccheri (Similarity score: 16.79)