linco Cheese pie
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1149kj (275 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1149kj (275 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 7 |
| Positive Points | 4 |
| Proteins | 7.4g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 7.4g |
| Saturated Fat | 4.2g |
| Saturated Fat Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio | 27.450980392156865% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 27.5% |
| Saturated Fat Value | 4.2g |
| Score | 3 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 1.9g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.9g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Pescamar Calamars À La Sauce Américaine (Similarity score: 9.19)
- Corril, Plus, Aldi Cordons Bleus De Poulet (Similarity score: 14.36)
- €co+,eco+ Tagliatelles (Similarity score: 14.59)
- Auchan Farfalle (Similarity score: 14.70)
- Rillettes De Poulet À L'estragon (Similarity score: 14.81)
- Tagliatelles Aux Oeufs Frais Réfrigérées (Similarity score: 14.81)
- Saint Jean Tagliatelles Fraiches (Similarity score: 14.81)
- Lustucru,lustucru Sélection Feuilles De Lasagnes Aux Oeufs Frais (Similarity score: 15.39)
- Saint Jean Tagliatelles (Similarity score: 15.79)
- Italiamo Calamarata (Similarity score: 16.35)
- Maffei Maffei Pasta In Italia (Similarity score: 16.35)
- Sigma Orecchiette (Similarity score: 16.35)
- Maffei Pasta Fresca Di Semola Di Grano Duro (Similarity score: 16.35)
- Carrefour Pain Aux Céréales 300g (Similarity score: 16.61)
- Maffei Trofie (Similarity score: 16.86)