Auchan Nappage chocolat
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1121kj (268 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1121kj (268 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1.2999999523163g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1.3g |
| Saturated Fat | 1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 62.49999906867579% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 62.5% |
| Saturated Fat Value | 1g |
| Score | 13 |
| Sodium | 40.000000596048004mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 51g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 51g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Tamara Nappage Chocolat (Similarity score: 8.00)
- Fr:confiture De Lait Confiture De Lait Calvados (Similarity score: 25.29)
- Confiture De Lait (Similarity score: 25.29)
- La Fontaine À Confiture Confiture De Lait Beurre Salé De Normandie (Similarity score: 25.30)
- Migros Sauce Dessert Au Chocolat (Similarity score: 28.18)
- Aldi Mini Chocolate Egg Yoghurt! (Similarity score: 31.45)
- Frutesse Rinse Extra Appel Stroop (Similarity score: 32.54)
- Marks & Spencer Sweet Orange Marmalade (Similarity score: 35.82)
- Essential Waitrose, Waitrose Seville Orange Marmalade (Similarity score: 36.05)
- Milsani Postre De Frambuesa (Similarity score: 37.41)
- Qualité & Prix,coop Crème Glacée Caramel (Similarity score: 37.52)
- Casty Helado Premium De Chocolate Con Trozos (Similarity score: 38.11)
- Pit & Pat' Spéculoos Au Beurre Pâte À Tartiner (Similarity score: 38.14)
- Nestlé Kit Kat Mini Matcha Strong Green Tea (Similarity score: 38.94)
- Marmelade D'oranges De Seville (Similarity score: 39.20)