Auchan Panés gourmands façon libanaise
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1025kj (245 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1025kj (245 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 8 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 9.1g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 9.1g |
| Saturated Fat | 3.4g |
| Saturated Fat Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio | 28.333333333333332% |
| Saturated Fat Ratio Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio Value | 28.3% |
| Saturated Fat Value | 3.4g |
| Score | 3 |
| Sodium | 192mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 192mg |
| Sugars | 1.9g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.9g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Auchan Empanados Con Bulgur (Similarity score: 0.00)
- Pain Libanais (Similarity score: 14.11)
- Meal Mart Meal Mart, Turkey Pot Pie (Similarity score: 14.98)
- Meal Mart Meal Mart, Chicken Pot Pie (Similarity score: 14.98)
- Nat & Vie,marque Repère Panés Gourmands Recette Libanaise (Similarity score: 18.67)
- Le Trésor Des Dieux Maquereaux Grillés (Similarity score: 20.97)
- Nut Balls (Similarity score: 23.31)
- Mommy Mommy's Meal (Similarity score: 23.40)
- Fish 4 Ever, Waitrose Pitted Green Olives (Similarity score: 23.40)
- Pelican Filet De Saumon Marinés Façon Teriaki (Similarity score: 24.13)
- Veritas Vburger Tofu Con Espinacas (Similarity score: 24.72)
- Cuisses De Poulet (Similarity score: 24.74)
- Coquelicot Provence Ravioli Tofu Basilic (Similarity score: 25.26)
- Casa Amella Hamburguesa Tofu Y Espinacas (Similarity score: 25.85)
- Crustarmor Rillettes De Sardine À La Créole (Similarity score: 26.17)