Nat & Vie,Marque Repère Panés gourmands recette libanaise
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1017kj (244 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1017kj (244 calories/kcal) |
| Fiber | 3.5 |
| Fiber Points | 3 |
| Fiber Value | 3.5 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 9.1 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 9.1 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 8 |
| Positive Points | 8 |
| Proteins | 9.1g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 9.1g |
| Saturated Fat | 3.3g |
| Saturated Fat Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio | 27.499999999999996% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 27.5% |
| Saturated Fat Value | 3.3g |
| Score | 0 |
| Sodium | 192mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 192mg |
| Sugars | 1.9g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.9g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Auchan Panés Gourmands Façon Libanaise (Similarity score: 18.67)
- Auchan Empanados Con Bulgur (Similarity score: 18.67)
- Mommy Mommy's Meal (Similarity score: 19.66)
- Broccoli Salad (Similarity score: 20.91)
- Findus Dagens,findus Findus Dagens Fish & Chips (Similarity score: 21.81)
- Pain Libanais (Similarity score: 22.93)
- On Vous Veut Du Bien,food Lion Sandwich Jambon Fumé Parmesan (Similarity score: 23.40)
- Crustarmor Rillettes De Sardine À La Créole (Similarity score: 24.65)
- Tortellini Boeuf (Similarity score: 25.07)
- Pelican Filet De Saumon Marinés Façon Teriaki (Similarity score: 25.18)
- Panache Des Landes Tartinable Rillettes 100% Canard Au Piment D'espelette (Similarity score: 25.34)
- Meal Mart Meal Mart, Chicken Pot Pie (Similarity score: 25.39)
- Meal Mart Meal Mart, Turkey Pot Pie (Similarity score: 25.39)
- Nut Balls (Similarity score: 25.39)
- Fish 4 Ever, Waitrose Pitted Green Olives (Similarity score: 25.43)