Baba au rhum à la chantilly
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 849kj (203 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 849kj (203 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 8 |
| Positive Points | 1 |
| Proteins | 2g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2g |
| Saturated Fat | 2g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 50% |
| Saturated Fat Ratio Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio Value | 50% |
| Saturated Fat Value | 2g |
| Score | 7 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 26g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 26g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Tiliz Mochi'z Framboise Litchi, Mangue Passion, Chocolat, Vanille (Similarity score: 15.52)
- Tartelette Pommes (Similarity score: 18.21)
- Tang Frères Mochis Glacés Mangue Passion (Similarity score: 21.11)
- Sweet & Creamy Coffee Creamer (Similarity score: 21.42)
- Coffee Creamer (Similarity score: 21.42)
- International Delight, Dean Foods Company International Delight, Simply Pure, Coffee Creamer, Vanilla (Similarity score: 21.42)
- Coffee Creamer (Similarity score: 21.42)
- French Vanilla Coffee Creamer, French Vanilla (Similarity score: 21.42)
- Dairy Creamer (Similarity score: 21.42)
- Organic Dairy Creamer (Similarity score: 21.42)
- Coffee Creamer (Similarity score: 21.42)
- Hazelnut Creamer (Similarity score: 21.42)
- Nature's Promise Organic Creamer (Similarity score: 21.42)
- L’angelys Creme Glacée Praliné Noisette Amande (Similarity score: 22.90)
- Ma Glace Au Lait Pistache Verte (Similarity score: 22.98)