Bamboo Tree Vermicelle De Riz Fin Blanc Bambou Thuan Phong 340G Vietnam
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 870kj (208 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 870kj (208 calories/kcal) |
| Fiber | 1 |
| Fiber Points | 1 |
| Fiber Value | 1 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 2 |
| Proteins | 2g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 0 |
| Sodium | 84.8mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 84.8mg |
| Sugars | 1g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Moutarde Aux Cepes Et Sauterne (Similarity score: 24.21)
- Krill Poêlée De Pommes De Terre Sarladaise (Similarity score: 24.39)
- Brach's, Ferrara Candy Company Sugar Free Gummy Bears Candy (Similarity score: 24.56)
- Smoked Salmon Fishcakes (Similarity score: 29.71)
- Garlic Dip (Similarity score: 29.87)
- Landes Foods Inc Yellow Corn Tortillas (Similarity score: 30.98)
- Mini Lahmajune (Similarity score: 31.06)
- Vivibio Agar Agar (Similarity score: 32.36)
- La Finestra Sul Cielo Agar Agar In Polvere Bio (Similarity score: 32.36)
- Mediterranean Plain Brick Oven Pita Bread (Similarity score: 32.98)
- El Molinero El Molinero, Corn Tortillas (Similarity score: 33.39)
- Ocean Sea Filet De Saumon (Similarity score: 34.05)
- Ocean Sea Salmon Fillet Portions (Similarity score: 34.05)
- Lidl Filet De Saumon Sans Peau (Similarity score: 34.05)
- Fromage De Tête (Similarity score: 34.43)
Ingredients List
- Rice
- Water
- Salt
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)