brisa dorada Tortillitas de camarones caseras
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1088kj (261 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1088kj (261 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 7 |
| Positive Points | 4 |
| Proteins | 7.6g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 7.6g |
| Saturated Fat | 4.1g |
| Saturated Fat Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio | 15.769230769230768% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 15.8% |
| Saturated Fat Value | 4.1g |
| Score | 3 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 1.1g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Martini Cotolette Di Pollo (Similarity score: 6.51)
- Auchan Panecillos Para Maxi Hamburguesa Con Sésamo (Similarity score: 14.56)
- La Toque Du Chef Spaghetti (Similarity score: 14.68)
- Preparation Pour Soupe De Montagne Bio (Similarity score: 16.56)
- Carrefour Pan Rallado Con Ajo Y Perejil (Similarity score: 17.39)
- Albert Heijn,ah Ah Rond Meergranen Half (Similarity score: 18.47)
- Toque Du Chef Fettuccini Pates Fraiches (Similarity score: 18.54)
- Toque Du Chef Tagliatelles (Similarity score: 18.54)
- Fleury Michon Tagliatelles Aux Petits Pois (Similarity score: 18.74)
- Crystal Crystal Louisiana Hot Sauce Red Pepper (Similarity score: 19.00)
- Rewe Baguette (Similarity score: 19.54)
- Consum Pan Integral (Similarity score: 19.69)
- Penne Biologique Épeautre (Similarity score: 19.79)
- Hierba De Trigo (Similarity score: 21.90)
- S Market Paistopiste Täysjyväkaura Leipä (Similarity score: 21.95)