Carte d'or Patisserie romantica
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1121kj (268 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1121kj (268 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 9 |
| Positive Points | 1 |
| Proteins | 3.1g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 3.1g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 8 |
| Sodium | 92mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 92mg |
| Sugars | 24g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 24g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Australian Black Licorice Naturally Flavored Candy (Similarity score: 16.47)
- Auchan Profiteroles (Similarity score: 31.49)
- Caribbean Dreams Jamaican Browning Caramel (Similarity score: 36.00)
- Grace Browning (Similarity score: 36.25)
- Spur Tree Spices Jamaica Limited Browning (Similarity score: 36.25)
- Profiteroles (Similarity score: 37.63)
- Carrefour Profiteroles Au Chocolat (Similarity score: 38.14)
- Carrefour Profiteroles (Similarity score: 38.14)
- Auchan Profiteroles Au Chocolat 4 Pots X 90 G (Similarity score: 38.14)
- Sauce Kebab (Similarity score: 38.30)
- Syrup (Similarity score: 39.74)
- Carandini Crème De Vinaigre Balsamic De Moden (Similarity score: 40.49)
- Carandini Crème À Base De Vinaigre Balsamique De Modène (Similarity score: 40.85)
- Nuddelfabrik Gnocchi Fabrication Artisanale (Similarity score: 40.87)
- Lobo Panko Japanisches Paniermehl Grob 200 G Tempura Lobo (Similarity score: 40.92)