Cocos blancs
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1226kj (294 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1226kj (294 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 21g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 21g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | -2 |
| Sodium | 12mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 12mg |
| Sugars | 3g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 3g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Eroski Alubia Blanca Larga (Similarity score: 18.38)
- 2bio Gerst Orge (Similarity score: 18.60)
- Ths Super Tea Organic Black Tea (Similarity score: 19.05)
- Tifralait Fromage Fondu (Similarity score: 19.48)
- Dia Judión Extra (Similarity score: 21.34)
- Legumbres Montes Alubia Blanca Plancheta (Similarity score: 22.08)
- Consum Alubias Blancas (Similarity score: 22.08)
- Koifer Alubia Canela Mantequera (Similarity score: 22.08)
- Spinach (Similarity score: 23.67)
- Whole Foods Market, Severino Pasta Mfg Whole Foods Market, Tricolor Linguine (Similarity score: 23.67)
- Sabarot Haricots Rouges (Similarity score: 23.84)
- Franprix Lingots Blancs De France (Similarity score: 23.85)
- Sabarot Haricots Coco Blanc (Similarity score: 23.85)
- Sabarot Flageolets Verts (Similarity score: 23.85)
- Luengo Alubia Pinta (Similarity score: 24.33)