Coeur De Pom Coeur de pom Reinette clochard
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 849kj (203 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 10 |
| Energy Value | 849kj (203 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | Yes |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 18 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 18 |
| Sodium | 24mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 24mg |
| Sugars | 11.8g |
| Sugars Points | 8 |
| Sugars Value | 11.8g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Solo Solo (Similarity score: 30.04)
- Schweppes Schweppes Lemon Mint (Similarity score: 30.09)
- Shortbread Sablés (Similarity score: 31.03)
- Difrutta Albicocca (Similarity score: 31.19)
- Molen Bier Cerveza 0,0% (Similarity score: 32.18)
- Finesse Des Vergers Nectar D Abricot (Similarity score: 34.08)
- Solo Cake & Pastry Filling For Incredible Desserts! (Similarity score: 34.26)
- Nature's Bakery Fig Bar (Similarity score: 35.48)
- Solo Cake & Pastry Filling (Similarity score: 36.62)
- هارفست فوودز (ش م م) البوادي (Similarity score: 37.16)
- Gonzalez, Northgate Gonzalez Inc Gonzalez, Tortillas Maiz Amarillo Yellow Corn (Similarity score: 37.34)
- So Delicious Dairy Free, Turtle Mountain Llc Soymilk Non Dairy Frozen Dessert (Similarity score: 37.52)
- Klene,perfetti Van Melle Ademin Suikervrij Test With Product Name Nl (Similarity score: 38.62)
- Gvtarra Guisantes (Similarity score: 38.80)
- Ricola Perlas De Hierbas Fresa (Similarity score: 39.10)
Ingredients List
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)