Ricola Perlas de hierbas fresa
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 862kj (207 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 862kj (207 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 2 |
| Sodium | 12mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 12mg |
| Sugars | 0.6g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.6g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Ricola Ricola Sugar Free Lemon Mint Swiss Herbal Mint 25g (Similarity score: 0.85)
- Gvtarra Guisantes (Similarity score: 14.25)
- Double D Sugar Free Cola Bottles (Similarity score: 14.64)
- Double D Sugar Free Gummybears (Similarity score: 14.64)
- Brach's, Ferrara Candy Company Sugar Free Cinnamon Hard Candy (Similarity score: 17.11)
- Light Mayo (Similarity score: 17.57)
- Riniel Riniel Cassis (Similarity score: 17.89)
- Casino Riz Long Grain (Similarity score: 18.03)
- Lustucru, Lustucru Selection Selection Frites Special Microondes (Similarity score: 18.50)
- La Tortilla Factory Organic Yellow Corn Tortillas (Similarity score: 18.87)
- Tasty Diabetics Caramelos Macizos Sabor A Mantequilla (Similarity score: 19.05)
- Jaouda Rain (Similarity score: 20.16)
- Watermelon With Micro Candies Sugar Free Gum, Watermelon (Similarity score: 20.46)
- Molen Bier Cerveza 0,0% (Similarity score: 22.18)
- Corn Tortillas (Similarity score: 22.82)