Delhaize Tartelette Breughel
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1255kj (300 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1255kj (300 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 6.2g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 6.2g |
| Saturated Fat | 3g |
| Saturated Fat Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio | 27.27272727272727% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 27.3% |
| Saturated Fat Value | 3g |
| Score | 12 |
| Sodium | 192mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 192mg |
| Sugars | 25g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 25g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Casino Bio,casino 4 Crêpes Au Froment (Similarity score: 12.03)
- Sorren Sliced Malt Loaf (Similarity score: 23.39)
- Pain D'épice Classic (Similarity score: 24.33)
- Mantecadas (Similarity score: 25.92)
- Les Maître Confiseurs Pain D’èpice Nature (Similarity score: 26.18)
- Les Maîtres Confiseurs Pain D'épices À L'ancienne (Similarity score: 26.18)
- Les Maitres Confiseurs Pain D'épices Gingembre (Similarity score: 29.22)
- Les Maitres Confiseurs Pain D'epices Gingembre (Similarity score: 29.22)
- Fortwenger Pavé À L’ancienne (Similarity score: 29.44)
- Bimbo Roles Bimbo (Similarity score: 29.83)
- Bimbo Roles Bimbo (Similarity score: 29.83)
- Batter Up Llc Whoopie Pies (Similarity score: 31.64)
- Chabrior Crêpes Sucrées (Similarity score: 31.67)
- Tropical Assortment Mini Cupcakes (Similarity score: 32.45)
- Sam's Choice Ice Cream (Similarity score: 32.71)