Delis Confit de coquelicot de nemours
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1151kj (276 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1151kj (276 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.3g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.3g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 13 |
| Sodium | 4.3999999999999995mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 4.4mg |
| Sugars | 68g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 68g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Orange Marmalade (Similarity score: 7.53)
- The Famous Groose Orange Marmelade (Similarity score: 7.95)
- Food Lion, Food Town Stores Inc Food Lion, Orange Slices (Similarity score: 8.91)
- Covent Garden Bramble Foods Orange & Whisky Thick Cut Marmalade 340g (Similarity score: 9.42)
- Vinaigre Au Combava (Similarity score: 9.43)
- Mackays Ginger Preserve (Similarity score: 9.61)
- Tiptree, Wilkin & Sons Ltd Orange Whisky Marmalade (Similarity score: 10.53)
- Mackays Seville Orange Marmelade (Similarity score: 10.68)
- Mackays Vintage Marmalade (Similarity score: 10.68)
- Gelée Artisanale Extra Des Pyrénées Piment D'espelette (Similarity score: 11.69)
- Vinaigre Au Combava (Similarity score: 12.87)
- Florida Candy Factory Inc Angel Mint, Candy Treats, Keylime (Similarity score: 13.04)
- Florida Candy Factory Inc Florida Candy Factory, Orange Angel Mint (Similarity score: 13.04)
- Florida Candy Factory Inc Angel Mint, Treat, Cherub (Similarity score: 13.04)
- Datil Medjool Plusmp (Similarity score: 13.42)
Ingredients List
- Sugar
- Gelling Agent
- Dextrose
- Acid
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)