Deluxe,Lidl Bûche Glacée Trio Choc
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 992kj (238 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 992kj (238 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 15 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 4.8g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 4.8g |
| Saturated Fat | 8.5g |
| Saturated Fat Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio | 65.38461538461539% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 65.4% |
| Saturated Fat Value | 8.5g |
| Score | 15 |
| Sodium | 92mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 92mg |
| Sugars | 22g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 22g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- M&s, Marks And Spencer, Marks & Spencer Sicilian Lemon (Similarity score: 6.45)
- Cookie Dough Ice Cream With Fudge Chunks And Cookie Dough Pieces, Chocolate Chip Cookie Dough (Similarity score: 8.98)
- Super Premium Ice Cream (Similarity score: 9.47)
- Tres Leches Style Soaked Sponge Cake Topped With Whipped Icing And Strawberry Flavored Drizzle, Tres Leches (Similarity score: 10.19)
- Chocolate Cinnamon & Fudge Ice Cream, Chocolate Cinnamon & Fudge (Similarity score: 10.78)
- Cora Chocolat Noir (Similarity score: 11.69)
- Limited Edition Cookies & Cream Vanilla Flavored Ice Cream With Chocolaty Cookie Pieces (Similarity score: 12.30)
- Premium Ice Cream (Similarity score: 12.37)
- De Bob's Ice Cream (Similarity score: 12.40)
- Cookie Dough Premium Ice Cream (Similarity score: 12.82)
- The Fresh Market Inc Ice Cream (Similarity score: 12.84)
- Lowe's Food Stores Inc All Natural Ice Cream (Similarity score: 12.84)
- Premium Ice Cream (Similarity score: 12.86)
- Carrefour, De Nuestra Tierra Quesada Pasiega (Similarity score: 13.02)
- Dean's Premium Ice Cream (Similarity score: 14.68)
Ingredients List
- Chocolate Ice Cream
- Chocolate Pieces
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)