Deluxe,Savel Cuisse et suprême de Pintade
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 873kj (209 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 873kj (209 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 6 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 20.5g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 20.5g |
| Saturated Fat | 4.1g |
| Saturated Fat Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio | 29.078014184397162% |
| Saturated Fat Ratio Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio Value | 29.1% |
| Saturated Fat Value | 4.1g |
| Score | 1 |
| Sodium | 56.00000000000001mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 56mg |
| Sugars | 0.2g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.2g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Gut & Günstig Hähnchen Schenkel (Similarity score: 6.75)
- Marès Pavés De Saumon Atlantique Asc Surgelés (Similarity score: 10.56)
- Marès 4 Paves De Saumon Atlantique (Similarity score: 10.56)
- Marès Pavés De Saumon Atlantique (Similarity score: 10.56)
- Atlantic Salmon Salads (Similarity score: 11.18)
- Atlantic Salmon Fillet (Similarity score: 11.61)
- Leader Price Steaks Hachés Surgelés (Similarity score: 11.93)
- Kelvin Portions De Saumon Atlantique (Similarity score: 12.80)
- Haut De Cuisse De Poulet (Similarity score: 14.82)
- Lean Ground Beef (Similarity score: 15.26)
- Cotes De Porc Échine (Similarity score: 15.67)
- Carrefour Lomo De Salmón Noruego Congelado (Similarity score: 16.11)
- Denner Filets De Saumon (Similarity score: 16.36)
- Chapon De Pintade Fermier (Similarity score: 16.62)
- Tendriade Hache Veau Facon Bouchere (Similarity score: 17.15)
Ingredients List
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)