Den Gamle Fabrik Blackberry
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 879kj (211 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 879kj (211 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.5g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.5g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 12 |
| Sodium | 8mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 8mg |
| Sugars | 49g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 49g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Jakeman's 100% Pure Maple Syrup In Autumn Leaf Bottle, 250ml (Similarity score: 1.58)
- Kirkland Signature Canada No1 Light Maple Syrup (Similarity score: 8.03)
- Den Gamle Fabrik Apricot Jam (Similarity score: 9.35)
- Jakeman's 100% Pure Maple Syrup In White Plastic Bottle, 1l (Similarity score: 11.42)
- Sirop D'érable Pur (Similarity score: 11.42)
- Les Entreprises 3b Sirop D’érable Pur (Similarity score: 11.42)
- Sirop D'érable Pur (Similarity score: 11.42)
- Decacer Decacer Organic Maple Syrup (Similarity score: 11.42)
- Sirop D'érable (Similarity score: 11.42)
- Sirop D'érable Biologique (Similarity score: 11.42)
- L'érablière En Folie Pure Maple Syrup (Similarity score: 11.42)
- Lee Kum Kee Austernsauce Panda Brand Oyster Sauce (Similarity score: 11.64)
- Pc 100% Pure Maple Syrup (Similarity score: 11.68)
- Sirop D'erable (Similarity score: 11.68)
- Maple Syrup (Similarity score: 11.68)