Desira Panna cotta caramello
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1155kj (277 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1155kj (277 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 18 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 3g |
| Saturated Fat | 12g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 80% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 80% |
| Saturated Fat Value | 12g |
| Score | 18 |
| Sodium | 52.00000000000001mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 52mg |
| Sugars | 24g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 24g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Grandessa Chocolat (Similarity score: 7.15)
- Netto Cône Vanille (Similarity score: 9.77)
- Gü Free From (Similarity score: 10.67)
- Tiramisu With Ladyfingers (Similarity score: 11.32)
- Tiramisu Made With Ladyfingers Infused With Coffee, Sweetened With Rich Zabaglione & Mascarpone & Dusted With Cocoa Powder (Similarity score: 11.32)
- Adélie Glace Vanille Rhum Raisins (Similarity score: 14.88)
- Paturages, Les Créations Le Gourmet Café Intense (Similarity score: 14.92)
- Migros Glace Mokka Moca (Similarity score: 15.02)
- Vanilla Reduced Fat Ice Cream With Chocolate Flavored Coating Bars (Similarity score: 15.09)
- Dia Tiramisú (Similarity score: 15.55)
- Adélie Cones Menthe Chocolat (Similarity score: 16.00)
- Adélie Menthe Chocolat (Similarity score: 16.09)
- Winny Glace Parfum Chocolat Et Pistache (Similarity score: 16.19)
- U Cônes Vanille Praliné (Similarity score: 16.24)
- Cono Sabor Nata (Similarity score: 16.30)