Despar Biscotto gelato alla panna
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 862kj (207 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 862kj (207 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 11 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 4.1g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 4.1g |
| Saturated Fat | 7g |
| Saturated Fat Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio | 83.33333333333333% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 83.3% |
| Saturated Fat Value | 7g |
| Score | 11 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 16g |
| Sugars Points | 3 |
| Sugars Value | 16g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Thiriet Glace Créole Avec Raisins Macérés Au Rhum (Similarity score: 9.42)
- Pilpa Buchettes 3 Chocolats X6 Pilpa (Similarity score: 12.03)
- Mozian & Associates Inc Fiorello's, Artisan Gelato, Strawberry (Similarity score: 12.29)
- Supersol Glace Vanille (Similarity score: 12.66)
- G7 Tartufo Nero (Similarity score: 13.72)
- So Delicious Dairy Free Chocolate Coconutmilk Non Dairy Frozen Dessert, Chocolate (Similarity score: 15.29)
- Carrefour Galletas (Similarity score: 16.29)
- Leone Crème Glacée (Similarity score: 16.42)
- Rewe Frei Von Eis Fürst Pückler Art (Similarity score: 16.70)
- Auchan Glace Menthe Chocolat (Similarity score: 16.75)
- Jeden Tag Spaghetti Eis (Similarity score: 17.42)
- Gelato (Similarity score: 17.75)
- Leader Price Glace Caramel & Sauce Caramel Au Beurre Salé (Similarity score: 17.91)
- Coviran Helado Tres Chocolates (Similarity score: 18.06)
- Carrefour Glace Façon Stracciaella (Similarity score: 18.09)