el capricho de sacramenta Yogur artesano chocolate blanco
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 862kj (207 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 862kj (207 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 6g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 6g |
| Saturated Fat | 12.4g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 64.92146596858639% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 64.9% |
| Saturated Fat Value | 12.4g |
| Score | 12 |
| Sodium | 48mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 48mg |
| Sugars | 2.4g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2.4g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Boni Creme Culinaire (Similarity score: 12.07)
- Delhaize Culinaire Room Crème Culinaire (Similarity score: 12.18)
- Schwälbchen Saure Sahne (Similarity score: 12.44)
- Windfrisch Schmand (Similarity score: 12.49)
- Panna Da Cucina U H T (Similarity score: 12.69)
- Granarolo Panna Granarolo (Similarity score: 12.69)
- Granarolo Panna Da Cucina (Similarity score: 12.69)
- Granarolo Panna Da Cucina (Similarity score: 12.69)
- Amo Essere Panna Da Cucina Uht Senza Lattosio (Similarity score: 12.69)
- Pingo Doce Nata Light (Similarity score: 12.88)
- Smiltenes Piens Skābais Krējums 20% (Similarity score: 14.28)
- Otantic Crème Glacée Chocolat (Similarity score: 14.52)
- Panna Da Cucina (Similarity score: 14.70)
- Esselunga,smart Panna Da Cucina (Similarity score: 14.74)
- Panna Da Cucina Uht (Similarity score: 14.74)