El Corte Inglés Marron glacé
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1138kj (272 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1138kj (272 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 12 |
| Sodium | 28.000000000000004mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 28mg |
| Sugars | 44g |
| Sugars Points | 9 |
| Sugars Value | 44g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Cibré Marrón Glacé Castaña Confitada Y Glaseada (Similarity score: 0.00)
- Cuevas Marrón Glacé (Similarity score: 5.66)
- Dr Oetker Prinsessan Lillifee Glitterglasyr (Similarity score: 14.02)
- El Corte Inglés Marron Glacé (Similarity score: 16.97)
- Crema Balsamico De Modena Con Mango (Similarity score: 16.97)
- Auzier Chabernac Pâte Vanillée À La Réglisse (Similarity score: 18.89)
- Weis, Weis Markets Inc Weis, Gummi Peach Rings (Similarity score: 22.93)
- Dr Oetker Flüssiger Bourbon Vanille Extrakt (Similarity score: 23.41)
- Ottogi, Ottogi Corporation Honey Ginger Tea (Similarity score: 24.70)
- Crombach Rinse Appelstroop (Similarity score: 25.69)
- Sciroppo D’acero (Similarity score: 25.88)
- Daifuku Daifuku, Rice Cake (Similarity score: 26.30)
- Daifuku Daifuku, Red Bean Cake (Similarity score: 26.30)
- Daifuku Daifuku, Rice Cake (Similarity score: 26.30)
- Les Délices De La Coccinelle Gateau Basque (Similarity score: 26.60)