El Corte Inglés Mermelada de cereza
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 858kj (206 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 858kj (206 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 50 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 1 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 50 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 1 |
| Proteins | 0.6g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.6g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 11 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 49g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 49g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Gilbert Confiture Myrtille (Similarity score: 4.01)
- Confiture Myrtille Sauvage (Similarity score: 4.07)
- D'arbo Inc All Natural Fruit Spread (Similarity score: 4.33)
- Confettura Extra Di Albicocche F Lli Chiaverini & C (Similarity score: 5.66)
- Confiture Extra De Pêches De Vigne (Similarity score: 5.66)
- Hero Zero Mermelada De Melocotón De Temporada Fruta (Similarity score: 5.83)
- Confettura Di Fichi Neri (Similarity score: 5.83)
- La Vieja Fabrica Mermelada Grosella Negra (Similarity score: 6.33)
- La Grande Epicerie De Paris Préparation De Fruits Cerise Montmorency De France (Similarity score: 6.34)
- Daniel Boudet Confiture Extra De Rhubarbe (Similarity score: 7.39)
- Epicerie Epicerie Sucrée Confitures Bio (Similarity score: 8.25)
- J'aime Boc'oh La Confiture Mango Poire (Similarity score: 8.98)
- La Vieja Fábrica Mermelada De Frambuesas (Similarity score: 9.17)
- La Vieja Fabrica Mermelada De Frambuesas (Similarity score: 9.17)
- Auchan Mermelada De Frambuesa Extra (Similarity score: 9.42)