El Corte Ingles Gelée de Rosas
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 883kj (212 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 883kj (212 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.1g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.1g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 12 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 51g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 51g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- 365 Everyday Value, Whole Foods Market Inc 365 Everyday Value, Organic Conserve, Blackberry (Similarity score: 2.31)
- Stonewall Kitchen, Stonewall Kitchen Ltd Stonewall Kitchen, Classic Fruit Spread Jam, Seedless Blackberry (Similarity score: 2.31)
- Clearly Organic Organic Grape Fruit Spread (Similarity score: 2.31)
- Wild Oats Market Place Wild Oats Market Place, Organic Fruit Spread, Grape (Similarity score: 2.31)
- Cascadian Farm, Small Planet Foods Inc Cascadian Farm Organic Concord Grape Fruit Spread (Similarity score: 2.31)
- Cascadian Farm, Small Planet Foods Inc Cascadian Farm Organic Strawberry Fruit Spread (Similarity score: 2.31)
- Entertainment Production House Inc Peggy's Peppers, Pepper Jelly, Raspberry (Similarity score: 3.42)
- Mosaics Strawberry Mango Fruit Spread (Similarity score: 3.65)
- Concord Grape Fruit Spread (Similarity score: 3.65)
- Simply Fruit Concord Grape Spreadable Fruit (Similarity score: 3.65)
- Wit's End Jam (Similarity score: 5.14)
- Pc 100% Pure Maple Syrup (Similarity score: 5.66)
- Délices Érable & Cie Sirop D'érable Grand Marnier (Similarity score: 5.66)
- Sirop D'erable (Similarity score: 5.66)
- Fruit Spread (Similarity score: 5.72)