Erhard Creme glacée marron de l ardheche
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 891kj (213 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 891kj (213 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2.8g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.8g |
| Saturated Fat | 6.5g |
| Saturated Fat Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio | 62.5% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 62.5% |
| Saturated Fat Value | 6.5g |
| Score | 12 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 19.7g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 19.7g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Mucci Tricolor (Similarity score: 8.22)
- Ben & Jerry's,unilever Cherry Garcia Ice Cream (Similarity score: 9.05)
- Mcconnell's Ice Cream Chocolate Covered Strawberries Fine Ice Creams (Similarity score: 9.33)
- Ice Cream (Similarity score: 9.46)
- Chocolate Ice Cream, Chocolate (Similarity score: 9.64)
- Conad Tartufo Nero (Similarity score: 11.22)
- Crème Dessert Noir (Similarity score: 11.50)
- Organic Vanilla Bean Ice Cream, Vanilla Beans (Similarity score: 11.73)
- Three Twins Ice Cream Three Twins Ice Cream, Organic Ice Cream, Vanilla (Similarity score: 11.73)
- Raimo Glace Artisanale Chocolat Noir (Similarity score: 11.94)
- Premium Ice Cream (Similarity score: 12.15)
- Grandeur Nature Crème Café (Similarity score: 12.27)
- Tillamook, Tillamook Country Tillamook, Ice Cream, Stumptown Cold Brew Coffee (Similarity score: 12.36)
- Picard Mini Best 8 Mini Bâtonnets Glacés (Similarity score: 12.87)
- Morane Glaces Chocolat (Similarity score: 12.97)