Eric Bur Gelee Pomme
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 920kj (220 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 920kj (220 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.5g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.5g |
| Saturated Fat | 0.1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 33.333333333333336% |
| Saturated Fat Ratio Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio Value | 33.3% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | 12 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 60g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 60g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Conservais Pedro Luis Mermelada De Albaricoque (Similarity score: 26.98)
- Jean Larnaudie, Larnaudie Perles De Sirop De Figue (Similarity score: 27.33)
- Matin Des Pyrénées,copyr Gelée De Framboises (Similarity score: 28.26)
- Kauffland Kaufland, K Classic Erdbeere Konfitüre Extra (Similarity score: 31.94)
- Confiture Extra Chataignes (Similarity score: 32.53)
- Tegut Gelee Extra Holunderbeere (Similarity score: 35.45)
- Crema De Castañas (Similarity score: 35.61)
- Annes Feinste Gelee Schwarze Johannisbeere (Similarity score: 39.30)
- Maison Montfort Confit D’abricot Du Rousillon, Mangue & Gingembre (Similarity score: 40.30)
- Riz Au Lait (Similarity score: 40.56)
- Cranberry Sauce (Similarity score: 46.34)
- Confiture De Châtaigne (Similarity score: 46.46)
- Laselva Marmellata Di Limoni (Similarity score: 46.57)
- Maison Occitane,la Quercynoise Gelée De Vin Gewurztraminer (Similarity score: 47.06)
- Rigoni Di Asiago Fior Di Frutta Châtaignes À La Vanille (Similarity score: 47.13)