Eskigel 6 coni Panna e Cioccolato
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1218kj (292 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1218kj (292 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 19 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.8g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.8g |
| Saturated Fat | 11g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 73.33333333333333% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 73.3% |
| Saturated Fat Value | 11g |
| Score | 19 |
| Sodium | 112.00000000000001mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 112mg |
| Sugars | 26g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 26g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Nestlé Extreme Gold Chocolate (Similarity score: 7.25)
- Pouce,auchan Bâtonnets Géants Chocolat Blanc (Similarity score: 8.80)
- Ice Cream (Similarity score: 10.62)
- Gelatelli Strawberry Crisp (Similarity score: 11.38)
- Sammontana Sansoni (Similarity score: 12.00)
- Nestle, Motta Maxibon (Similarity score: 15.04)
- Gelato D'italia Biscottone (Similarity score: 16.73)
- Franprix Tiramisu Aux Spéculoos (Similarity score: 17.46)
- Gelatelli Mini Neo Ice Cream Cones (Similarity score: 17.80)
- Frozen Dairy Dessert Cones (Similarity score: 17.93)
- Motta, Nestlé Maxibon Cereal Mix (Similarity score: 18.16)
- Big Swirls Vanilla Cone Ice Cream (Similarity score: 19.40)
- Sigma Cono Panna (Similarity score: 21.58)
- Haagen Dazs Pot Crème Glacée Cookie Dough Chip (Similarity score: 23.02)
- Wafer With Fudge Frozen Dairy Dessert Cones, Wafer With Fudge (Similarity score: 23.47)