fiiler pan unicornio
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 987kj (236 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 987.0kj (236 calories/kcal) |
| Fiber | 1.2 |
| Fiber Points | 1 |
| Fiber Value | 1.2 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 5 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 7.9g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 7.9g |
| Saturated Fat | 1.4g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 42.42424242424242% |
| Saturated Fat Ratio Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio Value | 42.4% |
| Saturated Fat Value | 1.4g |
| Score | 0 |
| Sodium | 205.23200000000003mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 205.2mg |
| Sugars | 4g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 4.0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Pierożek Gołąbki Z Mięsem (Similarity score: 12.75)
- Sottili & Fragranti,food Italia Margherita Pizza (Similarity score: 13.16)
- Meat & Fine Herb Ravioli (Similarity score: 16.26)
- Pacific Coast Stuffed Durum Wheat Semolina & Egg Pasta (Similarity score: 16.46)
- Pizza Margherita (Similarity score: 18.24)
- Bizcocho De Huevo (Similarity score: 18.62)
- O’ Sole Mio Ravioli Viandes Et Fines Herbes (Similarity score: 19.27)
- Flammekueche (Similarity score: 20.28)
- Pizza Margherita (Similarity score: 21.11)
- Decò Pizza Margherita (Similarity score: 21.11)
- André Krief Burger Au Veau (Similarity score: 22.34)
- Pâté De Campagne Au Gris De Toul (Similarity score: 23.89)
- Pâte De Campagne Au Vin Gris Des Côtes De Toul (Similarity score: 23.89)
- Haut De Cuisse De Poulet (Similarity score: 24.56)
- Cuisse De Poulet Avec Dos (Similarity score: 24.60)