Pâte de campagne au vin gris des côtes de toul
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 983kj (235 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 983kj (235 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 11 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 15.8g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 15.8g |
| Saturated Fat | 7.7g |
| Saturated Fat Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio | 40.95744680851064% |
| Saturated Fat Ratio Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio Value | 41% |
| Saturated Fat Value | 7.7g |
| Score | 11 |
| Sodium | 198.8mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 198.8mg |
| Sugars | 0.76g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.76g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Pâté De Campagne Au Gris De Toul (Similarity score: 0.00)
- André Krief Burger Au Veau (Similarity score: 5.70)
- La Ferme Du Colombier Pate De Lapin (Similarity score: 12.46)
- Haut De Cuisse De Poulet (Similarity score: 17.13)
- Cuisse De Poulet Avec Dos (Similarity score: 17.14)
- L’étal Du Boucher Côtes D’agneau (Similarity score: 18.08)
- Filet De Canard (Similarity score: 21.48)
- Pierożek Gołąbki Z Mięsem (Similarity score: 23.49)
- Fiiler Pan Unicornio (Similarity score: 23.89)
- Meat & Fine Herb Ravioli (Similarity score: 24.14)
- Pacific Coast Stuffed Durum Wheat Semolina & Egg Pasta (Similarity score: 24.18)
- Pizza Margherita (Similarity score: 24.48)
- Peñalabra Jamon Serrano Reserva (Similarity score: 24.98)
- Fromage De Chevre Frais Aux Fines Herbes (Similarity score: 25.77)
- O’ Sole Mio Ravioli Viandes Et Fines Herbes (Similarity score: 26.87)