Filet de saumon écrasée de pomme de terre et épinards
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1280kj (306 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1280.0kj (306 calories/kcal) |
| Fiber | 0.9 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.9 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 6 |
| Positive Points | 4 |
| Proteins | 7.9g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 7.9g |
| Saturated Fat | 1.3g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 33.333333333333336% |
| Saturated Fat Ratio Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio Value | 33.3% |
| Saturated Fat Value | 1.3g |
| Score | 2 |
| Sodium | 240.0mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 240.0mg |
| Sugars | 1g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Salud Viva Fo Ti (Similarity score: 10.19)
- Tortellini Au Jambon Cru (Similarity score: 14.31)
- Marshmallow Cookies With Coconut (Similarity score: 17.90)
- King Oscar, King Oscar Inc King Oscar, Sardines In Soybean Oil (Similarity score: 22.14)
- Vantastic Foods Cappelletti Räuchertofu (Similarity score: 22.97)
- Pain Du Soleil Pain Du Soleil Pita Brune (Similarity score: 23.05)
- Escale Gourmande Mini Muffins Abricot Sec & Brie (Similarity score: 24.82)
- Four Cheese Ravioli (Similarity score: 26.78)
- Nixe Filets De Maquereaux (Similarity score: 29.32)
- Lomo De Salmón (Similarity score: 30.08)
- Asda Sliced Brioche Burger Buns (Similarity score: 31.11)
- Tentacules De Poulpe À L'huile De Tournesol (Similarity score: 31.14)
- Spartan Spartan, Microwave Popcorn, Butter (Similarity score: 31.27)
- Piselli Fini (Similarity score: 32.37)
- Eroski Alubias Con Chorizo (Similarity score: 32.69)