Filettoni di tonno all'olio di oliva
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1197kj (287 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1197kj (287 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 8 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 25g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 25g |
| Saturated Fat | 3.6g |
| Saturated Fat Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio | 17.142857142857142% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 17.1% |
| Saturated Fat Value | 3.6g |
| Score | 3 |
| Sodium | 240mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 240mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Parallèles Filet De Maquereaux Huile De Colza Et Graines De Moutarde (Similarity score: 18.84)
- Wood Roasted Salmon (Similarity score: 19.28)
- Bulk Powder,active Foods Bagels Protéinés Cannelle Raisin (Similarity score: 19.34)
- Angelo Parodi Filetti Die Sgombro (Similarity score: 22.25)
- Angelo Parodi Filetti Di Sgombro In Olio D'oliva (Similarity score: 22.25)
- Deviled Eggs (Similarity score: 23.53)
- Deviled Eggs, Classic Mustard (Similarity score: 23.53)
- Tonno All'olio Di Oliva (Similarity score: 24.26)
- Baguette (Similarity score: 24.48)
- Carrefour Pain De Campagne (Similarity score: 24.48)
- Ambre Superiore Coquillettes (Similarity score: 25.27)
- Bagels (Similarity score: 26.78)
- Cora Grand Ravioli Tomate Mozzarella (Similarity score: 27.46)
- Happy Yours Houmous A L’huile D’olive (Similarity score: 27.89)
- Sac Yufka (Similarity score: 28.23)