Foret noire
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1054kj (252 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1054kj (252 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 14 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2.9000000953674g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.9g |
| Saturated Fat | 6.8000001907349g |
| Saturated Fat Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio | 61.81818355213545% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 61.8% |
| Saturated Fat Value | 6.8g |
| Score | 14 |
| Sodium | 80.000001192092mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 80mg |
| Sugars | 25g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 25g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Coop Crème Glacée Chocolat (Similarity score: 7.87)
- Salted Caramel Brownie Extra Indulgent Ice Cream (Similarity score: 8.07)
- Sweet Cream Coffee Caramel Ice Cream, Sweet Cream Coffee Caramel (Similarity score: 10.01)
- Yuengling's Ice Cream Corporation Yuengling's, Ice Cream, Cinnamon Churro (Similarity score: 10.06)
- Ben & Jerry's,unilever Chocolate Fudge Brownie (Similarity score: 10.73)
- Lody Jak Dawniej,bracia Koral Lody Chałwowe (Similarity score: 10.89)
- Italian Style Frozen Dessert Gelato (Similarity score: 10.89)
- Best Choice Premium Ice Cream (Similarity score: 12.12)
- Three Twins Organic Sea Salted Caramel Ice Cream, Sea Salted Caramel (Similarity score: 12.20)
- Premium Ice Cream Quarterback Crunch (Similarity score: 12.33)
- Vanilla Fudge Chunk With Pretzels Ice Cream (Similarity score: 12.35)
- Verry Black Cherry Ice Cream With Chocolate Flakes (Similarity score: 13.01)
- Häagen Dazs Vanille Mini Pots (Similarity score: 13.25)
- Vanilla Ice Cream With Peanut Butter Cups And Famous Moose Tracks Fudge Premium Ice Cream, Moose Tracks (Similarity score: 13.28)
- Dr Bob's Handcrafted Ice Creams (Similarity score: 14.28)