Lody jak dawniej,Bracia Koral Lody chałwowe
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1048kj (251 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1048kj (251 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 15 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 4.2g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 4.2g |
| Saturated Fat | 8.3g |
| Saturated Fat Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio | 59.285714285714285% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 59.3% |
| Saturated Fat Value | 8.3g |
| Score | 15 |
| Sodium | 80mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 80mg |
| Sugars | 22g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 22g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Chocolate Ice Cream With Red Velvet Cake Dough Pieces (Similarity score: 3.97)
- Coop Crème Glacée Chocolat (Similarity score: 5.33)
- Dr Bob's Handcrafted Ice Creams (Similarity score: 6.51)
- Dr Bob's Of Upland Dr Bob's, Pistachio (Similarity score: 6.51)
- Caramel Cashew (Similarity score: 6.51)
- Real Ice Cream (Similarity score: 6.97)
- Premium Ice Cream Quarterback Crunch (Similarity score: 7.04)
- Three Twins Organic Sea Salted Caramel Ice Cream, Sea Salted Caramel (Similarity score: 7.12)
- Vanilla Ice Cream With Peanut Butter Cups And Famous Moose Tracks Fudge Premium Ice Cream, Moose Tracks (Similarity score: 7.27)
- Purple Cow Ice Cream (Similarity score: 7.32)
- Häagen Dazs Vanille Mini Pots (Similarity score: 7.52)
- Verry Black Cherry Ice Cream With Chocolate Flakes (Similarity score: 8.44)
- Best Choice Premium Ice Cream (Similarity score: 9.16)
- Ice Cream, Turtle Pecan Swirl (Similarity score: 9.68)
- Sweet Cream Coffee Caramel Ice Cream, Sweet Cream Coffee Caramel (Similarity score: 9.92)
Ingredients List
- Stabiliser
- Carob Seed Flour
- E407
- Colour
- Walnut
- Almond
- Cream
- Sugar
- Butter
- Glucose Syrup
- Glucose
- Emulsifier
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)