Francis Miot Gratte Cul
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 841kj (202 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 841kj (202 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 50 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 1 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 50 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 1 |
| Proteins | 1.2g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1.2g |
| Saturated Fat | 0.4g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 80% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 80% |
| Saturated Fat Value | 0.4g |
| Score | 11 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 46g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 46g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Grandessa Aprikose Cremiger Fruchtaufstrich (Similarity score: 30.53)
- Maribel Maribel Die Feine, Erdbeere Johannisbeere (Similarity score: 30.79)
- Schwartau Samt Aprikose (Similarity score: 33.49)
- Pedro Luis Mermelada De Arándanos Eco (Similarity score: 34.64)
- Maribel Die Feine Waldfrucht (Similarity score: 37.16)
- Les Délices De Belle France,belle France Preparation De Fruits Au Sucre De Canne Mirabelles De Lorraine (Similarity score: 37.40)
- Saveurs De Nos Régions Préparation De Mirabelles De Lorraine (Similarity score: 38.96)
- Confiturelle Confiture De Fruits (orange Et Clémentine) (Similarity score: 40.08)
- Maribel Die Feine Johannisbeeren Maribel 300 G (Similarity score: 40.15)
- Metro Préparation D'abricots (Similarity score: 40.20)
- Maribel Die Feine Aprikose (Similarity score: 40.93)
- Pat'boul De Provence Confiture Figues Blanches (Similarity score: 40.93)
- Eliges Mermelada De Ciruela (Similarity score: 41.08)
- Les Délices De Belle France,belle France Confiture Clémentine Oranges Corses (Similarity score: 41.24)
- Belle France,les Délices De Belle France Confiture De Figues De Provence (Similarity score: 41.49)