French vanilla coffee creamer
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1024kj (245 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1024kj (245 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 10 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 10 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 34.965034965035g |
| Sugars Points | 7 |
| Sugars Value | 35g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Agrimontana Crema Di Marroni Con Vaniglia (Similarity score: 20.44)
- Scrapcooking Icing Stylo Rose Goût Vanille (Similarity score: 23.00)
- Framboiselle Décor Stylo Blanc (Similarity score: 23.00)
- A & A Global Industries Inc Icee (Similarity score: 23.41)
- Artisans Du Monde Confiture Extra Fruits De La Passion (Similarity score: 24.46)
- Sabores Del Guijo Mermelada Extra De Naranja Amarga (Similarity score: 25.03)
- Bip Super Size Spray (Similarity score: 25.40)
- Carrefour 4 Fruits Rouges (Similarity score: 25.81)
- Asian Sauce With Soja (Similarity score: 25.96)
- Brain Juice (Similarity score: 26.00)
- Goya Goya, Premium Pineapple Preserve (Similarity score: 26.04)
- Daifuku Daifuku, Rice Cake (Similarity score: 26.76)
- Simon Fischer Simon Fischer, Golden Apricot Butter (Similarity score: 27.06)
- La Vie Claire Marmelade D'oranges Saveur Amère (Similarity score: 27.43)
- Crai Crema Di Marroni Alla Vaniglia (Similarity score: 27.44)