Fresca paleta Kokosový nanuk
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 849kj (203 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 849kj (203 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 16 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1.1g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1.1g |
| Saturated Fat | 11g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 91.66666666666666% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 91.7% |
| Saturated Fat Value | 11g |
| Score | 16 |
| Sodium | 16mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 16mg |
| Sugars | 19g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 19g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Rios,penny, New Cold Tartufo Bianco Con Cuore Di Caffè (Similarity score: 19.73)
- Much Moore French Vanilla Ice Cream (Similarity score: 21.56)
- Franprix Dessert Végétal Au Lait De Coco Sur Lit À La Myrtille (Similarity score: 21.57)
- Mucci Vegan Vanille (Similarity score: 21.65)
- Auchan Crème Glacée Triple Chocolats (Similarity score: 23.45)
- Dulce De Leche Italian Gelato, Dulce De Leche (Similarity score: 24.58)
- Blueberry Cardamom Coconutmilk Non Dairy Frozen Dessert, Blueberry Cardamom Coconutmilk (Similarity score: 24.65)
- Monster Energy, Monster Monster Juiced (Similarity score: 25.94)
- Gelato Coppette All’amarena (Similarity score: 26.05)
- Vanilla Bean Dairy Free Gelato, Vanilla Bean (Similarity score: 26.87)
- Root Beer Float Dairy Free Gelato, Root Beer Float (Similarity score: 26.87)
- Must Love Bananas Dipped Strawberry Bars (Similarity score: 26.90)
- Flavored Vanilla Gelato (Similarity score: 27.00)
- Dipped Banilla (Similarity score: 27.20)
- Casino Saveur Crème Brûlée Sauce Caramel & Eclats De Caramel (Similarity score: 27.82)